5 ośrodków narciarskich we Włoszech dla rodzin z dziećmi

Gdzie na narty do Włoch? To pytanie, co roku zadaje sobie wiele osób, którzy są fanami nart i snowboardu. Szukamy odpowiedniego miejsca, które zapewni Nam i naszej rodzinie niezapomnianych wrażeń. Oczywiście proponuję wybrać Włochy. Dlaczego? Dlatego, że Włochy mają przepiękne alpejskie stoki, pewną pogodę i idealnie przygotowane trasy narciarskie oraz zapierające dech w piersiach widoki. Dlatego też mając to wszystko na uwadze w tym artykule przedstawię i krótko opiszę 5 ośrodków narciarskich we Włoszech, które są przyjazne rodzinom z dziećmi. Oto one: 

Val di sole zwana także doliną słońca to bardzo popularne miejsce. Znane jest m.in., z dużych opadów śniegu, bezchmurnej pogody oraz nie zatłoczonych tras zjazdowych. Jest ich tutaj aż 360 km, które są połączone 140 wyciągami. Poza tym są tutaj również usytuowane popularne ośrodki, takie jak: Madonna di Campiglio, Passo Tonale, Marilleva – Folgarida albo Pejo. Owe tereny narciarskie sięgają wysokości 3000 m n.p.m. Zatem mając to wszystko na uwadze można powiedzieć, że jest to wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi, jak i wytrwałych narciarzy.
wyjazd na narty

Źródło: pixabay.com

Livigno
Jest to duży, ale nie największy ośrodek narciarski, który położony jest we Włoszech w Lombardii. Ten ośrodek narciarski ma w swojej ofercie 110 km tras narciarskich i 30 wyciągów, w których jest 13 wyciągów krzesełkowych, 12 orczykowych i 5 gondoli. Jest bardzo znany wśród Polaków nie tylko za sporty zimowe, lecz także za niskie ceny. A to za sprawą tego, że Livigno leży na obszarze strefy wolnocłowej. Za zatankowanie auta zapłacimy około 1 euro za 1 litr. Poza tym ośrodek w Livigno zagwarantuje Nam snowparki oraz trasy o różnym poziomie trudności, co zapewni bezpieczeństwo wszystkim narciarzom. Co najważniejsze jest też możliwość zapisania naszych dzieci do szkółki narciarskiej.
Civetta 
Ten ośrodek narciarski położony jest najbliżej Wenecji, na południowym wschodzie Dolomitów, w cieniu szczytów Monte Civetta i pobliskiego Pelmo.  Jest on przystosowany dla rodzin z dziećmi. Poza tym emanuje tradycją i zapewnia zapierające dech w piersiach widoki. Znajduje się w nim 25 wyciągów oraz 80 km tras narciarskich dla wszystkich narciarzy o różnych poziomach trudności, które łączą 3 doliny.
Val Gardena 
Jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy. Ma on ponad 200 km tras narciarskich, które są połączone 83 wyciągami. To zapewnia snowboardzistą i narciarzom bezpośredni dostęp do sieci Sella Ronda. Poza tym ośrodek narciarski Val Gardena został niedawno uhonorowany, jako włoski ośrodek narciarski Numero Uno, gdyż wzięto pod uwagę jego wielkość, standard i wszelkie udogodnienia.
Bormio 
Bormio to jedna z najbardziej popularnych stacji narciarskich położonych we Włoszech w regionie Lombardii. Tereny narciarskie są położone wokół góry Cima Bianca. Natomiast z jej szczytu startują trasy zjazdowe. Jedną z najbardziej popularnych tras jest „Stelvio”, właśnie tutaj co roku odbywają się zawody Pucharu Świata w biegu zjazdowym mężczyzn. W regionie Bormio panują idealne warunki dla miłośników freeried’u, a także dla dzieci oraz osób początkujących. Nieopodal miasteczka mamy duży wybór długich tras do narciarstwa biegowego. Bormio to nie tylko doskonała infrastruktura turystyczna, ale także doskonałe miejsce wypoczynkowe. Nieopodal tego regionu mamy do dyspozycji aż dziewięć źródeł geotermalnych, z których można skorzystać w pobliskich termach. Oprócz tego w kurorcie możemy skorzystać z licznych atrakcji apres ski oraz możliwości bliskiego kontaktu z historią starożytnych Rzymian.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *