Livigno nie tylko dla narciarzy, spędź wakacje w górach!

Livigno jest bardzo popularne wśród narciarzy. Po zakończeniu zimowego sezonu nadchodzi czas na wakacyjne wędrówki po górskich szlakach. Do Livigno zjeżdżają turyści kochający góry i bliskość z naturą.

livigno3Dolina Livigno położona jest pomiędzy alpejskimi szczytami oraz ogromnymi górami, co przez lata utrudniało dostęp do tego miejsca. Dzięki wybudowaniu tunelu Munt La Schera do Livigno zaczęły spływać tłumy miłośników górskich terenów. Samo miasteczko Livigno ma długość 15 kilometrów, dodatkowo leży ono w strefie wolnocłowej, co sprawia, że wiele turystów chętnie robi tam zakupy.

Lato w Livigno jest dosyć krótkie i niezbyt gorące. Ale za to jest świetnie przygotowane na wakacyjnyc turystów. Tutaj czekają na nich długie trasy rowerowe, rozciągające się na wielu kilometrach. Każdy górski cyklista może dobrać odpowiednią dla siebie trasę pod względem długości i stopnia trudności. Na miłośników pieszych wypraw w góry, czeka wiele kilometrów tras spacerowych rozciągających się w niższych partiach gór.

Do tego miasta nie można wjechać samochodem. Dzięki temu, powietrze tam jest niezwykle świeże i wolne od spalin, które codziennie wdychamy w miastach. W Livigno jest wiele barów, restauracji, hoteli, pensjonatów i pubów. W niektórych barach organizowane są dyskoteki, na których można się wyszaleć.

livigno2Livigno to także dobre miejsce dla rodziców z dziećmi, przy hotelach są place zabaw, na których najmłodsze pociechy mogą miło spędzać wolny czas. Jeśli ktoś lubi rowerowe wycieczki po górach może wypożyczyć sobie rower, a na osoby, które nie lubią się męczyć czekają dwie kolejki górskie.

W Livigno można dobrze zjeść i wypocząć. Takie wakacje w górach, są świetnym sposobem na letni wypoczynek w pięknej okolicy. Warto podziwiać górskie krajobrazy Livigno również latem.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *